UFW1E221MPD1TD
5S-UFW1E221MPD1TD
UFW1E221MPD1TD
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | UFW |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 320mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |