UCM1V220MCL1GS
5S-UCM1V220MCL1GS
UCM1V220MCL1GS
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UCM
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:80mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency160mA @ 100kHz
Impedance:1 Ohm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157 Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.240 (6.10mm)
Surface Mount Land Size0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm)