UCD1J221MNQ1MS
5S-UCD1J221MNQ1MS
UCD1J221MNQ1MS
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UCD
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:400mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency800mA @ 100kHz
Impedance:160 mOhm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.492 Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.571 (14.50mm)
Surface Mount Land Size0.535 L x 0.535 W (13.60mm x 13.60mm)