UBC1H470MNS1GS
5S-UBC1H470MNS1GS
UBC1H470MNS1GS
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UBC
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 150??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 150??????C
Polarization:Polar
Applications:Automotive
Ripple Current - Low Frequency:67mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency100mA @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394 Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.453 (11.50mm)
Surface Mount Land Size0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)