TVX1V222MCD
5S-TVX1V222MCD
TVX1V222MCD
CAP ALUM 2200UF 20% 35V AXIAL
Series:TVX
Capacitance:2200??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:1.58A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency1.817A @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.630 Dia x 1.319 L (16.00mm x 33.50mm)