TVX1J102MCD
5S-TVX1J102MCD
TVX1J102MCD
CAP ALUM 1000UF 20% 63V AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:TVX
Capacitance:1000??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:1.33A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency1.5295A @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.630 Dia x 1.319 L (16.00mm x 33.50mm)