TVX1H221MCD1LT
5S-TVX1H221MCD1LT
TVX1H221MCD1LT
CAP ALUM 220UF 20% 50V AXIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:TVX
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:410mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394 Dia x 0.827 L (10.00mm x 21.00mm)