TVX1E330MAD1LS
5S-TVX1E330MAD1LS
TVX1E330MAD1LS
CAP ALUM 33UF 20% 25V AXIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:TVX
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:80mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency160mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197 Dia x 0.472 L (5.00mm x 12.00mm)