SLPX393M010C4P3
5S-SLPX393M010C4P3
SLPX393M010C4P3
CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SLPX |
| Capacitance: | 39000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 19 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 5.29A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 6.61A @ 20kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.772 (45.00mm) |