SEK330M250ST
5S-SEK330M250ST
SEK330M250ST
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6.03 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.512 Dia (13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.827 (21.00mm) |