MALREKE00AA047H00K
5S-MALREKE00AA047H00K
MALREKE00AA047H00K
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
| Series: | EKE |
| Capacitance: | 0.47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 282.2 Ohm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 11.25mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 5 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.490 (12.50mm) |