MAL225659472E3
5S-MAL225659472E3
MAL225659472E3
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP
| Series: | 256 PMG-SI |
| Capacitance: | 4700??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 56 mOhm |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 3.96A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |