MAL216099502E3
5S-MAL216099502E3
MAL216099502E3
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | 160 CLA |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 680??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 16V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 1250 Hrs @ 150??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 150??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 800mA @ 100kHz |
| Size / Dimension: | 80 mOhm |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Mounting Type: | 0.551 (14.00mm) |
| Package / Case: | 0.508 L x 0.508 W (12.90mm x 12.90mm) |