MAL216061221E3
5S-MAL216061221E3
MAL216061221E3
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | 160 RLA |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 220??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 50V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 1000 Hrs @ 150??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 150??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 170 mOhm |
| Height - Seated (Max): | 0.197 (5.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Mounting Type: | 0.866 (22.00mm) |