MAL215759151E3
5S-MAL215759151E3
MAL215759151E3
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 157 PUM-SI |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.13 Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 940 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |