MAL215374221E3
5S-MAL215374221E3
MAL215374221E3
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 153 CRV |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 500 mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 180mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413 (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.331 L x 0.331 W (8.40mm x 8.40mm) |