MAL215099908E3
5S-MAL215099908E3
MAL215099908E3
CAP ALUM 150UF 20% 100V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | 150 CRZ |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 150??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 100V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -40??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 250 mOhm |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Mounting Type: | 0.650 (16.50mm) |
| Package / Case: | 0.492 L x 0.492 W (12.50mm x 12.50mm) |