MAL215097001E3
5S-MAL215097001E3
MAL215097001E3
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | 150 CRZ |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 220??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 35V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | 409.5mA @ 100Hz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 150 mOhm |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Mounting Type: | 0.512 (13.00mm) |
| Package / Case: | 0.394 L x 0.394 W (10.00mm x 10.00mm) |