MAL215036332E3
5S-MAL215036332E3
MAL215036332E3
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | 150 RMI |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 3300??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 25V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | 2.196A @ 100Hz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 19 mOhm |
| Height - Seated (Max): | 0.295 (7.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Mounting Type: | 1.319 (33.50mm) |