MAL215035222E3
5S-MAL215035222E3
MAL215035222E3
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | 150 RMI |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 2200??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 16V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 8000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | 1.268A @ 100Hz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 29 mOhm |
| Height - Seated (Max): | 0.197 (5.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Mounting Type: | 1.063 (27.00mm) |