MAL214861681E3
5S-MAL214861681E3
MAL214861681E3
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 148 RUS |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 720mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 100 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |