MAL214631102E3
5S-MAL214631102E3
MAL214631102E3
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | 146 RTI |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 1000??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 50V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 4000 Hrs @ 125??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 125??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 1.8A @ 100kHz |
| Size / Dimension: | 39 mOhm |
| Height - Seated (Max): | 0.295 (7.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Mounting Type: | 0.866 (22.00mm) |