Home All Products Capacitors Aluminum CapacitorsVishay BC Components MAL214278109E3
MAL214278109E3
5S-MAL214278109E3
MAL214278109E3
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:142 RHS
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2500 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:-
Ripple Current - High Frequency81mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)