MAL214264102E3
5S-MAL214264102E3
MAL214264102E3
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 142 RHS |
| Capacitance: | 1000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2500 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 621mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |