MAL214036471E3
5S-MAL214036471E3
MAL214036471E3
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | 140 RTM |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 595mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 120 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |