MAL213833102E3
5S-MAL213833102E3
MAL213833102E3
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | 138 AML |
| Capacitance: | 1000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 380 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 430mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 516mA @ 10kHz |
| Impedance: | 300 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia x 0.709 L (10.00mm x 18.00mm) |