MAL213825152E3
5S-MAL213825152E3
MAL213825152E3
CAP ALUM 1500UF 20% 16V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 138 AML |
| Capacitance: | 1500??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 230 mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 860mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 190 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm) |