MAL213824332E3
5S-MAL213824332E3
MAL213824332E3
CAP ALUM 3300UF 20% 10V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 138 AML |
| Capacitance: | 3300??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 160 mohm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.14A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 150 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm) |