MAL213816222E3
5S-MAL213816222E3
MAL213816222E3
CAP ALUM 2200UF 20% 25V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 138 AML |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 130 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.32A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.716A @ 10kHz |
| Impedance: | 100 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia x 1.181 L (18.00mm x 30.00mm) |