MAL213217151E3
5S-MAL213217151E3
MAL213217151E3
CAP ALUM 150UF 40V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 132 ALL-DIN |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.5 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40V |
| Lifetime @ Temp.: | 950 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 15000 Hrs @ 85??????C |
| Polarization: | -40??????C ~ 85??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | 310mA @ 100Hz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 600 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm) |