MAL212017681E3
5S-MAL212017681E3
MAL212017681E3
CAP ALUM 680UF 20% 40V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 120 ATC |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 40V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 75 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 8000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 2.84A @ 10kHz |
| Impedance: | 55 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.591 Dia x 1.181 L (15.00mm x 30.00mm) |