MAL211925101E3
5S-MAL211925101E3
MAL211925101E3
CAP ALUM 100UF 16V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 119 AHT-DIN |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.5 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 16V |
| Lifetime @ Temp.: | 2.1 Ohm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 4000 Hrs @ 125??????C |
| Polarization: | -55??????C ~ 125??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | 170mA @ 100Hz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 1.3 Ohm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.315 Dia x 0.709 L (8.00mm x 18.00mm) |