MAL211836101E3
5S-MAL211836101E3
MAL211836101E3
CAP ALUM 100UF 20% 25V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | 118 AHT |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.86 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 122.4mA @ 10kHz |
| Impedance: | 2.3 Ohm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.256 Dia x 0.709 L (6.50mm x 18.00mm) |