MAL211827221E3
5S-MAL211827221E3
MAL211827221E3
CAP ALUM 220UF 20% 40V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 118 AHT |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 40V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 700 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 8000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 390mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 550 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia x 1.181 L (10.00mm x 30.00mm) |