MAL211825221E3
5S-MAL211825221E3
MAL211825221E3
CAP ALUM 220UF 20% 16V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 118 AHT |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.81 Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 145mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 1.5 Ohm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia x 0.709 L (8.00mm x 18.00mm) |