MAL211824102E3
5S-MAL211824102E3
MAL211824102E3
CAP ALUM 1000UF 20% 10V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 118 AHT |
| Capacitance: | 1000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 505 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 8000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 550mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 450 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia x 1.181 L (10.00mm x 30.00mm) |