MAL211816222E3
5S-MAL211816222E3
MAL211816222E3
CAP ALUM 2200UF 20% 25V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 118 AHT |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 185 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 8000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.488A @ 10kHz |
| Impedance: | 170 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia x 1.181 L (18.00mm x 30.00mm) |