MAL211663471E3
5S-MAL211663471E3
MAL211663471E3
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | 116 RLL |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 231mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 450 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.323 Dia (8.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |