MAL210213222E3
5S-MAL210213222E3
MAL210213222E3
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 102 PHR-ST |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 12A @ 10kHz |
| Impedance: | 39 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.874 (22.20mm) |
| Size / Dimension: | 1.969 Dia (50.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.150 (80.00mm) |