MAL210118473E3
5S-MAL210118473E3
MAL210118473E3
CAP ALUM 47000UF 20% 63V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 101 PHR-ST |
| Capacitance: | 47000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 15000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 20.28A @ 10kHz |
| Impedance: | 8 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.122 (28.50mm) |
| Size / Dimension: | 2.559 Dia (65.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.165 (105.80mm) |