MAL209442391E3
5S-MAL209442391E3
MAL209442391E3
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 094 PME-SI |
| Capacitance: | 390??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 270 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.47A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 180 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |