MAL205858682E3
5S-MAL205858682E3
MAL205858682E3
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 058 PLL-SI |
| Capacitance: | 6800??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 46 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 4.58A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 35 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |