MAL205659222E3
5S-MAL205659222E3
MAL205659222E3
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 056 PSM-SI |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 130 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 12000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 2.27A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 120 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |