MAL204830222E3
5S-MAL204830222E3
MAL204830222E3
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | 048 RML |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.34A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 45 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.319 (33.50mm) |