MAL203836222E3
5S-MAL203836222E3
MAL203836222E3
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | 038 RSU |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3500 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.771A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.512 Dia (13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |