MAL203833331E3
5S-MAL203833331E3
MAL203833331E3
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | 038 RSU |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 270mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.490 (12.50mm) |