MAL203124681E3
5S-MAL203124681E3
MAL203124681E3
CAP ALUM 680UF 10V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 031 AS |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.5 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10V |
| Lifetime @ Temp.: | 470 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Polarization: | -40??????C ~ 85??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | 510mA @ 100Hz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 240 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia x 0.984 L (10.00mm x 25.00mm) |