LNY2V223MSEJ
5S-LNY2V223MSEJ
LNY2V223MSEJ
CAP ALUM 22000UF 20% 350V SCREW
Product Description
Packaging:Bulk
Series:LNY
Capacitance:22000??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:350V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:35.4A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:1.252 (31.80mm)
Size / Dimension:3.543 Dia (90.00mm)
Height - Seated (Max):7.480 (190.00mm)