LGNW6221MELZ45
5S-LGNW6221MELZ45
LGNW6221MELZ45
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
Product Description
Packaging:Bulk
Series:LGN
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:420V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-25??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:1.05A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.394 (10.00mm)
Size / Dimension:0.866 Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.850 (47.00mm)