LAR2W331MELC35
5S-LAR2W331MELC35
LAR2W331MELC35
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Series:LAR
Capacitance:330??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:450V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:1.38A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency1.587A @ 50kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394 (10.00mm)
Size / Dimension:1.378 Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):1.378 (35.00mm)